ingilizce eğitimde ingilizce özel ders

Değerli ingilizce öğrenen adaylarımıza sevgilerimizle...
Uzun süre İstanbul Easygo ingilizce eğitim kurumunda Callan Method ile eğitim vermemin ardından, memleketim Adana'da ingilizce öğrenen adaylarımıza destek vermek üzere bir şubemizi de burada açtık.. Tüm Adaylarımıza hayırlı ve faydalı olmasını temenni ediyoruz...

ingilizce özel ders İstanbulda Callan Method ile eğitim verilen kurumlar arasıda Easygo lider bir konumda olup, Callan Method yöntemini hakkıyla, profesyonelce ve en uzun süreden beri sabırla uygulayan ilk kurumdur. Kendimize duyduğumuz güven, Callan Method'un güçlü mimarisi ve yöntemin en uzman hocalarıyla çalışmamızdan kaynaklanmaktadır. Çünkü İngilizce eğitimde Callan Method'un etkisi mukayese edilemez derecede hızlı sonuçlar getirmektedir. Bu kanıya tek başımıza değil, öğrencilerimizden aldığımız olumlu dönüşler neticesinde varmış bulunuyoruz.

İngilizce eğitime genel bir eleştiri

Uzman bir dil eğitmeni ve yabancı dil koçu olarak öncelikle şunu netliğe kavuşturmak isterim. Bir dili veya  eğitim gerektiren bir başka yeteneği öğrenmenin tek bir yolu yoktur... Elbette İngilizce öğrenmek için de çok sayıda yöntem ve farklı kurslar var ve gerekli sabrı ve azmi gösterdiğiniz sürece hepsinden sonuç alabilirsiniz ve bu kaçınılmazdır. Hatırlatalım ki; hiç bir yöntem kusursuz değildir ve yöntemler genel olarak eksikliklerini veya boşluklarını öğrenci iştiraki ile tamamlamaya programlıdır. Bununla birlikte, çoğu yabancı dil yöntemi, öğrenci azminin ve sabrının yetersizliğinden kaynaklanan, eksiklikleri veya boşlukları  doldurmakta yeterli değil. Bu sebepten ötürü, isteksizlik ve motivasyon eksikliğinden kaynaklı yarıda bırakmalar söz konusu olabiliyor...  ( yarıda bırakma ve motivasyon eksikliğiniz varsa bu yazıya bakmanızı tavsiye ederim ''dil yeteneği kendiliğnden gelişmez heves olarak kalmasın'') Hemen burada şunu belirtmek isterim, Bizler, Easygo İngilizce eğitim kurumu olarak İngilizce öğretmeyi değil İngilizce konuşmayı  öğretmenin peşindeyiz. Bu bizim en büyük hırsımızdır! Çünkü bir dili öğrenmek ''kağıt üstünde değil..., söz konusu kişilerle karlı karşıya gelindiğinde kişinin kendisini ifade edebilecek düzeyde konuşabiliyor olmasıdır'' Yani bir dili konuşabilecek kadar öğrenmediyseniz, sadece yazılı ortamlarda gördüğünüz ingilizceyi anladığınız için İngilizce biliyorum demek pek doğru olmaz!!

Yazının devamı için: http://www.englishturkiye.com/ingilizce-egitimde-callan-methodun-etkisi-mukayese-edilemez/