Ból gardła wyruszył przez Acid RefluxKwasu refluks odnosi się do stanu, w którym częściowo strawionego pokarmu zawierającego soków trawiennych podróżuje wstecz do przełyku z jamy ustnej.

Opisać układ mechaniczny tej choroby, naszego układu pokarmowego ma okrągłe zespół mięśni o nazwie dolnego zwieracza przełyku. Mięsień ten dzieli żołądka od przełyku. Gdy jedzenie dostaje się do żołądka, ten mięsień zamyka tak aby zapobiec częściowo strawione materiałów z podróży z powrotem do przełyku. Ale gdy dolnego zwieracza przełyku jest renderowane niekompetentnych, zawartość żołądka mogą zwymiotować lub pluć w górę.

Zawartości żołądka, które porusza się wstecz do przełyku zawiera kwasy trawienne, ponieważ zostały one poddane trawienia w żołądku, gdzie płyny trawienne są uwalniane w celu ułatwienia trawienia. Ze względu na kwaśne charakter materiałów wrzenia rozwija się zapalenie błony śluzowej gardła; w ten sposób ból gardła jest jednym z najczęstszych objawów tej choroby.

Ból gardła jest kojarzony z innych objawów, chociaż czasami jest rzadkością, jak występowanie ropy na powierzchni migdałków ślinotok lub częste plucie. Ponadto pacjent z bólem gardła może także wystąpić trudności w oddychaniu spowodowane przez zwężenie przepuszczanie powietrza krtani i gardła.

Ból lub inne trudności spowodowane bólem gardła może być zmniejszyło, jeśli nie leczonych self-treatments proste, które można zrobić w domu. Płukanie gardła jest zalecaną praktyką. Możesz spróbować płukanie gardła z ciepłą woda miesza się z soli kuchennej. Bardzo ważne jest również picie dużo wody. Uzyskania dodatkowych snu, do tego zachęca szybsze odzyskiwanie. Popsicles lub zimne napoje są dobre dla ból gardła. Nawilżacze lub Parowniki mogą być używane do ukoić ból w gardle. I również, ssania nastałe cukierki, które pomagają promować wydzielanie śliny, działa jako alternatywny środek. Wiadomym jest, że ślina zawiera dwuwęglanów, które pomagają neutralizować kwasów, które mogą pozostawać w gardle ze względu na refluks.

Ale jeśli domu zabiegi nie są wystarczająco, aby złagodzić swój stan z bólem gardła, zabiegi medyczne są dostępne. Przyjmowanie leku zaleca się szczególnie dla tych, którzy doświadczają objawów związanych, takich jak trudności w oddychaniu, odwodnienie lub jednostka utracie wody i silne bóle. Przyjmować antybiotyki, jeśli czujesz, że infekcje wirusowe lub bakteryjne dalej rozwinęły się w gardle. Również gorączka reumatyczna mogą być zapobiegał z wynikające, choć ten stan jest bardzo rzadkie. Kortykosteroidów, które mają działanie przeciwzapalne, może pomóc w warunkach krytycznych ból gardła.

Środki zapobiegawcze i środki zaradcze, oczywiście, są dostępne w celu zminimalizowania występowania refluksu kwasu i ból gardła, jak również. Jeden praktyczny i natychmiastowego leczenia jest stosowanie wagi; oznacza to, że osoba jest przechowywane w pozycji pionowej w większości razy tak przytrzymać strawionego materiałów. Wagi może pomóc w zapobieganiu niedomykalności, lub podróży zawartości żołądka do przełyku.

Nawyki żywieniowe powinien także być zmieniony w celu ułatwienia w leczeniu refluksu kwasu. Zwykle przypadków refluksu kwasu zwykle odbywają się po posiłku. Zalecane jest, że wieczorne posiłki należy wcześniej i w mniejszych ilościach. To jest tak, że żołądek można dostać opróżnione w krótszym okresie czasu w porównaniu do gdy ciężkie posiłki są spożywane. Ponadto u pacjentów z kwasu refluks mają mniejsze szanse regurgitating gdy one leżeć.

Leki są również dostępne. Niektóre leki działają do neutralizacji kwasów w żołądku i trochę pracy blokując produkcję kwasów Kontrolując działania histaminy.