Tatli Tarifleri

Özellikle hanımları misafir haberinden sonra bir telaş alır. Ne yapıp ikram edeceklerine bir türlü karar veremeyen hanımlara, hem lezzetli hem de misafire uygun bir menü sunalım istedir. Tatlı seçiminizi son yılların en ünlü ve bir o kadarda lezzetli tatlısı olan tiramisu tarifi ile yapabilirsiniz. Türk kahvesinin lezzetlendirdiği bu tarif hem sizi hem de konuklarınızı memnun edecektir.

Yine konuklarınıza tuzlu ve geleneksel bir tarif hazırlamak niyetindeyseniz sizlere kısır tarifini öneriyoruz. İçerisinde kullanılan sebzeler ve bulgur sayesinde sağlık açısından da mükemmel bir tarif seçmiş olursunuz. Bol zeytinyağı ve limonla bu tarif gerçek anlamda konuklarınıza layık bir tariftir.

Her mevsim bol cevizli yapılarak yenilebilen kabak tatlısı tarifi de yine bu menüye yakışacak bir tariftir. Bal kabağı ile yapılan bu tarifi dileyen tahin pekmez eşliğinde sunum yapabilir. Sindirim sistemi için oldukça yararlı olan bu tarifi, dövülmüş ceviz ile ikram etmenizi tavsiye ediyoruz. Yine fırında yapılması hem görselini hem de lezzetini artırmaktadır.