hac Umre Hizmetleri


İslamın beş şartından biri olan hac ibadetini ifa etmek için şartlar her yıl biraz daha ağırlaşmaktadır. Haccın ihram, tavaf, sa'y ng tıraş gibi ibadetlerinde, rükün, şart, vacip ve sünnet olan hükümler, umrenin menasikinde de söz konusudur. Harem Bölgesi ile Mikat sınırları arasında (Hıl Bölgesinde) olanlar ise bulundukları yerden ihrama girerler (Enyakın mescidi aişe). Umrede tavafı kudüm, Arafat ve Müzdelife vakfeleri, Şeytan taşlama ve Veda tavafı gibi görevler yoktur. Haccın ihram, tavaf, sa'y ng tıraş gibi menasikinde, rükün, şart, vacip ng sünnet olan hükümler, umrenin menasikinde de söz konusudur. Personalausweis'ın (kimlik kartı) önlü arkalı iki adet fotokopisi ve Reisepass'ın (pasaport) resimli sayfasının iki adet fotokopisi ayrıca istenmektedir.

İmkanı müsait olanların bir yıl içinde istedikleri kadar umre yapmalarında hiçbir mahsur aylarında ise Hac'dan evvel umre yapmaları caiz ve müstehaptır. Umre ya da hac niyetiyle ihrama girmek isteyen ve fakat ihramsız mikatı aşa kimseye gelince; böyle bir kimse geri döner ve mikattan ihrama girer. Çünkü İbn Abbas radiyallahu anhuma şöyle demiştir: Her betty nusükünden (hac ya da umre ibadetinden) bir şey unutur ya da terkederse bir kurban kessin.” demiştir. Mekke'yi fethetmek ve orada şirk namına bulunan ne varsa ortadan kaldırmak istemişti.

Umre otelleri, programda yazılı olanlar olabileceği gibi, aynı kategorideki benzeri umre otelleride olabilir. Umre ye gidecek yolcularımızın kayıt esnasında umre ücretin tamamını veya %50 sini, kalan diğer umre ücreti miktarını ise en geç uçuştan 10 gün önce umre şirketimize ödemeleri gerekmektedir. Hava yolları ve diğer makamlardan gelecek ücret değişiklikleri (+ /-) olarak umre fiyatlarına yansıtılır. Umre iptallerinde: Vize ve Umre kartı alındıktan sonra 150 € - SV uçak bileti kesildikten sonra 100 € - THY uçak bileti kesildikten sonra 200 € kesinti umre ci adaylarına tahakkuk ettirilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı Hac ve Umre Ziyareti - sorumlu tutulamaz.

Cep telefonlarımız umre de yanımıza alınmalı ve umre delaware yerel hatları kullanılmalıdır. Ayrıca umre görevlilerine telefon numaraları yazılıp verilmesi kaybolma ve diğer hallerde umre cilerimize ulaşmayı hızlandırmaktadır. Umre Uçuşlarımız THY veya diğer ekstra hava yolları ile olup, direkt veya bağlantılıdır. Bagajlarımıza İsim-Soy isim Telefon - adres, biliyorsak Otel telefonları ng isimleri veya Umre görevlisi isimleri ng telefonları belirgin bir şekilde yazılmalıdır. Web sitemizde yer alan bilgiler ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup değişiklik arz edebilir.

Umre için gerekli Menenjit aşısı sağlık ocakları tarafından ücretsiz olarak yapılıp, umre aşı kartı umre ci adaylarımıza verilmektedir. Sağlık Hizmetleri, Umre mevsiminde Sudi Arabistan'daki Devlet Hastanelerinde Umre cilere ücretsiz olarak verilmektedir. Şirketimiz umre fiyatlarında ve umre ye hareket tarihlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Benjamin hac ve umre............. eşim............. Umre amacı ile Sudi Arabistan'a ( babası / oğlu / yeğeni / amcası / dayısı / kayınbabası )......................ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum. İlk umre için İzmir Adnan menderes Hava limanı umre ziyareti için kontuarında buluşma.

Diğer şehirler üzerinden İstanbul'a ulaşmak isteyen umre ci adaylarımıza Gidiş ve Dönüş 75 Dollar karşılığı uçak bileti bedeli istek üzerine temin edilebilir. Umre için gerekli evrakların uçuştan 15 gün öce firmamızın umre departmanına ulaşmış olması ve diğer ülkelerden katılacak umre cilerimiz vize için gerekli belgeleri 30 gün önceden şirketimizin umre departmanına iletmeleri gerekmektedir.