hac Çeşitleri Nelerdir?


Durumu uygun olan her Müslümanın yerine getirmekle yükümlü olduğu hac ng umre ibadetleri, gerek giderken gerekse de dönerken çeşitli malzemelerin tedarik edilmesini gerektiren bir ibadettir. Diğer şehirler üzerinden İstanbul'a ulaşmak isteyen umre ci adaylarımıza Gidiş ve Dönüş 75 European karşılığı uçak bileti bedeli istek üzerine temin edilebilir. Umre için gerekli evrakların uçuştan 15 gün öce firmamızın umre departmanına ulaşmış olması ve diğer ülkelerden katılacak umre cilerimiz vize için gerekli belgeleri 30 gün önceden şirketimizin umre departmanına iletmeleri gerekmektedir.

Umre ye gidişe 24 saat kala olan iptallerde, umre ci adaylarımızdan Vize, Otel, Exchange masrafları alınır, sadece bilet bedeli olan (Noshow) iade edilir. Sudi Arabistan'a gittikten sonra herhangi bir sebeple veya kendi isteği ile erken dönmek isteyen umre cilerimize (otel, yemek, uçak, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığın john) herhangi bir umre ücret iadesi yapılamayacaktır.

Umre otelleri, programda yazılı olanlar olabileceği gibi, aynı kategorideki benzeri umre otelleride olabilir. Umre ye gidecek yolcularımızın kayıt esnasında umre ücretin tamamını veya %50 sini, kalan diğer umre ücreti miktarını ise en geç uçuştan 10 gün önce umre şirketimize ödemeleri gerekmektedir. Hava yolları ve diğer makamlardan gelecek ücret değişiklikleri (+ /-) olarak umre fiyatlarına yansıtılır. Umre iptallerinde: Vize ng Umre kartı alındıktan sonra 150 € - SV uçak bileti kesildikten sonra 100 € - THY uçak bileti kesildikten sonra 200 € kesinti umre ci adaylarına tahakkuk ettirilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından dolayı Hac ng Umre Ziyareti - sorumlu tutulamaz.

Mekke'ye hac ng umre yapmak kastı olmadan ticaret yahutta kendisi adına ya da bir başkası için herhangi bir işi yerine getirmek yahut akraba ya da başkalarını ziyaret etmek ve buna benzer maksatlarla Mekke'ye giden kimse ise hac ya da umre yapmak maksadı olmadıkça ihrama girmekle mükellef değildir. Umre'nin açıklanan tavaf, Say ve saç kısaltma gibi vazifelerini temizlenip boy abdesti (gusül) aldıklarında yaparlar Kadınlar üzerlerine giydikleri süs olma niteliği taşımayan sade ve mümkünse renksiz elbise ve ayakkabılarla ihrama girerler.

Umre için gerekli Menenjit aşısı sağlık ocakları tarafından ücretsiz olarak yapılıp, umre aşı kartı umre ci adaylarımıza verilmektedir. Sağlık Hizmetleri, Umre mevsiminde Sudi Arabistan'daki Devlet Hastanelerinde Umre cilere ücretsiz olarak verilmektedir. Şirketimiz umre fiyatlarında ve umre ye hareket tarihlerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Bill hac ve umre............. eşim............. Umre amacı ile Sudi Arabistan'a ( babası / oğlu / yeğeni / amcası / dayısı / kayınbabası )......................ile gidip gelmesine muvafakat ediyorum. İlk umre için İzmir Adnan menderes Hava limanı umre ziyareti için kontuarında buluşma.

Umre uzak ziyaretlerimizin ardından serbest zaman veya isteyen için umre mescidine gidilerek tekrar umre yapma fırsatı veya isteyene umre yolcularımıza otelimizde görevlilerimiz tarafında umre hakkında, umre farzları, umre vacipleri, umre sünnetleri ng umre yasakları hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir. Umre yolcularımız ile panoramik Cidde gezisi, bir balık restorant'ta ekstra öğle yemeğinin ardından Cidde hava alanına hareket ediyoruz. Umre yolcularımıza önce mescidi-nebevinin tanıtımı, Hz. Ebubekir mescidi. Hz, Ömer mescidi. Ali mescidi, Bulut mescidi ve yine umre misafirlerimize cennetül-baki kabristan lığını da ziyaret ettireceğiz.