Upadłość konsumencka, jako ratunek dla przekredytowanych

Oglądając fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz na stronie internetowej to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie postaram się rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, niemniej jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. kredyt na spłatę chwilówek to wspaniałe tak rozwiązanie - jak poradzić sobie z chwilówkamispółki partnerskie). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać wiele przesłanek. Po pierwsze pozostaje wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich dochodów nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład jednostek, które wzięły wiele zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego odpowiednim rozwiązaniem jest skorzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka odwiedzic ich strone internetowa to znakomite podejście dla w zasadzie każdej jednostki, która stała się niewypłacalna. Do niedawna, albowiem z opcji ogłoszenia bankructwa mogły korzystać tylko podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Z kolei z końcem grudnia 2009 r. taką szansę mogą mieć także osoby prywatne- konsumenci. Przez wprowadzone regulacje do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasze państwo dołączyło na naszej stronie internetowej do państw Europy Zachodniej gdzie tego typu regulacje działały już z dużym powodzeniem od wielu lat.

Jak akcentują, bowiem znawcy z branży ekonomiki i bankowości problem niezwróconych zobowiązań narasta w naszym kraju od wielu lat. Bezspornie nie możemy zapominać o starożytnej regule prawa, która powiada, że umów powinno się dotrzymywać aczkolwiek z 2-iej strony trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę sytuację, ludzi nadmiernie przekredytowanych, które nie mają rzeczywistych szans na zwrot swych zobowiązań. Taki stan rzeczy z kolei generuje to, że uciekają one ze swoimi przychodami do szarej strefy. Rozwiązaniem, w związku z tym w takim wypadku jest upadłość konsumencka.

Niesłychanie często, bowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest uzyskac wiecej skłonna wyprzedać resztkę swojego majątku, żeby całość długu została umorzona. Wszystko się, bowiem sprowadza do tego, że upadłość konsumencka gwarantuje dłużnikowi „nowe” życie, bez zadłużeń, bez dokuczliwych telefonów od wierzycieli a przede wszystkim bez egzekucji komorniczej.