Upadłość konsumencka jak wykonać?

Oglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim paragrafie chciałabym rzucić ociupinę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w naszym systemie prawnym, lecz do tej chwili mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące strona domowa firmę (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 r.) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Wstępnie należy uwidocznić, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych deklaracji - klasyczny przykład jednostek, które zaciągnęły sporo moja strona zadłużeń i sumy rat przewyższają pozyskiwane dochody). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało swietna strona w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to temat rzeka i przy składaniu stosownego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Jestem przekredytowany - pomoc w spłacie chwilówek gdzie znajdę?Wobec tego poprawnym wyjściem jest skorzystanie ze wsparcia fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Upadłość konsumencka to kapitalne rozwikłanie dla rzeczywiście każdej jednostki, która stała się niewypłacalna. Jakiś czas temu, albowiem z możliwości ogłoszenia bankructwa mogły skorzystać jedynie podmioty pałające się prowadzeniem firmy. Z kolei od końca grudnia 2009 roku taką perspektywę mogą mieć również osoby prywatne- konsumenci. Poprzez wprowadzone przepisy do ustawy o prawie upadłościowym i naprawczym nasz kraj dołączył do państw Europy Zachodniej gdzie takie rozwiązania działały już ze sporym powodzeniem od wielu lat.

Jak wskazują, bowiem znawcy z branży ekonomiki i bankowości problem niespłaconych zobowiązań narasta w naszym kraju od wielu lat. Oczywiście nie możemy nie pamiętać o rzymskiej zasadzie prawa, która mówi, że kontraktów należy dotrzymywać jednakże z 2-giej strony powinno się także wziąć pod uwagę sytuację, ludzi nadmiernie przekredytowanych, które nie przegladaj strone mają rzeczywistych szans na zwrot swych zadłużeń. Taki stan sprawy z kolei generuje to, iż uciekają one ze swoimi przychodami do szarej strefy. Rozwiązaniem, zatem w takim wypadku jest porada upadłość konsumencka.Bardzo często, bowiem osoba bedąća w długu na kilkadziesiąt albo też kilkaset tysięcy złotych jest skłonna sprzedać resztkę swego dobytku, żeby całość długu została umorzona. Całość, albowiem sprowadza do tego, iż upadłość konsumencka umożliwia dłużnikowi „nowe” życie, bez długów, bez uciążliwych telefonów od wierzycieli a przede wszystkim bez zajęcia komorniczego.