Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili wypada oznajmić, że w minionym czasie znaczne zamieszanie na polskim rynku usług kredytowych dokonała wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Specjaliści wskazują na okoliczność, iż coraz szersza grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza systemem bankowym.

Dla nas jako dla długoletnich i obeznanych doradców finansowych nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu zaobserwowaliśmy tendencję zmiany polityki przekazywania kredytów przez nasze banki. Dawno już przeminęły czasy, że kredyt dostawał właściwie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego zwiększenia zadłużeń przeterminowanych, to jest tego typu które były w sposób nieprawidłowy opłacane. W tej chwili polityka kredytowa jest o wiele mocniej rygorystyczna. Dostanie kredytu w banku jest względnie oporne i z tym wypada wiązać to, iż prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak nader atrakcyjna.

Sporo ludzi, które nie orientuje się w temacie finansów jest w stanie z pewnością zapytać „Czymże odróżnia się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Nadrzędną różnicą jest to kto pożycza nam pieniądze. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim wypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Prócz tego istnieją zauważalne różnice w formalnościach jakie to powinniśmy załatwić aby otrzymać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona relatywnie mniejszymi formalnościami.