Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są stosunkowo nowoczesną ofertą na polskim rynku usług kredytowych. Jednakże w swojej własnej konstrukcji przypomina już dobrze nam znane kredyty bankowe udzielane przez zwykłe banki. Należy jednakże wskazać na parę podstawowych różnic.

1-wsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie przekazać kwotę postulowanej pożyczki. Jeśli przy zwykłym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli mówimy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Na ogół jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.

Weryfikacja historii kredytowej przyszłego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki próbując podtrzymać zdrową politykę kredytową są zobowiązane do badania i weryfikacji osób, które to są zainteresowane otrzymaniem kredytu. Dzięki temu mogą mieć, przynajmniej statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie spłacany w sposób odpowiedni.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na trochę odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem opcji weryfikacji ewentualnej osoby zainteresowanej pozyskaniem pożyczki. Nie posiada dostępu do Biura Informacji Kredytowej innymi słowy do zasadniczego narzędzia którym dysponują banki. Z związku z tym konieczne jest używanie adekwatnych gwarancji spłaty pożyczki