Pożyczka pod zastaw nieruchomości dostę-na bez BIK


Już w tej chwili wypada stwierdzić, że w minionym czasie duże zamieszanie na naszym rynku ofert pożyczkowych uczyniła wiadomość o wzroście popularności prywatnych pożyczek. Prymat w statystykach prowadzi pożyczka pod zastaw nieruchomości. Znawcy wskazują na fakt, iż coraz to większa grupa naszych rodaków zgadza się na zaciąganie zobowiązań poza układem bankowym.

Dla nas jako dla wieloletnich i obeznanych konsultantów kredytowych nie ma w tym żadnego zaskoczenia. Od dłuższego już czasu obserwowaliśmy tendencję modyfikacji strategii przyznawania kredytów przez nasze banki. Dawno już minęły czasy, że kredyt pozyskiwał w zasadzie każdy i to na przysłowiową „gębę”. Stało się to powodem widocznego powiększenia zobowiązań przeterminowanych, innymi słowy tego typu które to były w sposób niepoprawny spłacane. W tej chwili strategia kredytowa wydaje się być o wiele bardziej rygorystyczna. Zdobycie kredytu w banku jest relatywnie oporne i z tym trzeba łączyć to, że prywatna pożyczka pod zastaw nieruchomości jest tak niezmiernie atrakcyjna.

Sporo osób, które nie orientuje się w tematyce finansów może z pewnością postawić pytanie „Czymże różni się kredyt w banku od pożyczki pod zastaw nieruchomości”? Fundamentalną różnicą jest to kto pożycza nam gotówkę. O ile przy kredycie hipotecznym jest to bank to w tym drugim przypadku jest to osoba prywatna tzw. inwestor. Niezależnie od tego istnieją znaczne różnice w formalnościach które to musimy załatwić aby pozyskać pieniądze. Pożyczka pod zastaw nieruchomości jest obarczona stosunkowo mniejszymi formalnościami.