Pożyczki pod zastaw działki - rzeczy, które pożyczkobiorca wiedzieć musi podczas zaciągania


Pożyczki pod zastaw działki to znakomity sposób aby w relatywnie okrojonym czasie uzyskać znaczną kwotę środków finansowych. W ostatnim czasie stały się one coraz bardziej atrakcyjne a krąg usatysfakcjonowanych klientów rośnie w trwałym tempie.

Jakie warunki wskazane jest spełnić aby pozyskać popularną pożyczkę pod zastaw działki? W 1szej kolejności należy określić, że wskazane jest być właścicielem określonej partii terenu tj. parceli. Wykorzystywane przez nas prawo do nieruchomości powinno być ustalone aktem notarialnym a w dziale II KW winniśmy figurować jako jedyni posiadacze (gdy jest paru współwłaścicieli to niezbędna jest ich akceptacja przy podpisywaniu umowy). http://lneonggk1.blog.wox.cc/entry53.html
pozyczki prywatne
W przypadku pożyczki pod zastaw działki, doskonała sytuacja to taka w której działka nie jest obciążona jakimkolwiek prawem jednostek 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenie hipoteczne w dziale IV KW).

Od wyceny zastawianej posiadłości pozostaje w zależności ostatecznie kwota przekazywanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to działka budowlana to jej wartość jest relatywnie wyższa niźli np. gruntu rolnego. Z tego powodu inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z takiej przyczyny, że ubezpieczenie spłaty jest podobnie rzetelne.

Pożyczka pod zastaw działki jest kompletnie bezpieczna albowiem do podpisania i zatwierdzenia warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron osiąga gwarancję, że wszystkie kwestie od strony prawnej pozostaną przeprowadzone z należytą pieczołowitością.