Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda osoba, która choćby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z bankami z pewnością słyszała sformułowanie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót zaczerpnięty z terminologii kretytowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik. Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org

W zwięzłym artykule postaramy się naszym czytelnikom wytłumaczyć te kluczowe terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli organizacja, jaka została zapoczątkowana przez Związek Banków Polskich u zarania lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak by taktyka kredytowa była przeprowadzana na właściwych regułach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której wejście posiadają tylko banki. Przenikają do niej dane o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie spłacamy konkretnego zobowiązania jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które uzyskujemy za określone działania.
http://chriwstyjdp8.hatenablog.com/entry/2015/04/11/085333
Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki możemy otrzymać bez oceny danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze zwrotem swych zadłużeń i dość często posiadają znaczne opóźnienia. Trzeba tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są oferowane poprzez podmioty pozabankowe.