Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org
Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swym życiu miała styczność z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niewiele informujący skrót zaczerpnięty z nomenklatury finansowej, który przeciętnemu konsumentowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik. IAMSport

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te naczelne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która została stworzona poprzez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki żeby polityka kredytowa była przeprowadzana na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której to wejście posiadają wyłącznie banki. Wchodzą do niej dane o tym, że staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które uzyskujemy za poszczególne działania.

Kredyt bez bik jak łatwo się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość dostać bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową ofertą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które to nie radzą sobie ze spłatą swych zadłużeń i bardzo często mają pokaźne opóźnienia. Należy tutaj oznajmić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.