Pożyczka pod zastaw nieruchomości-szczególne warunki na jakich jest przyznawana

Pożyczki pod zastaw nieruchomości - Podzastaw.org
Pożyczka pod zastaw nieruchomości stała się w minionym czasie dość popularnym zagadnieniem. Opinie na jej temat pozostają jednak całkowicie odmienne. Swój nieprzychylny klimat zawdzięcza przede wszystkim wiadomościom medialnym, które ostrzegają przed rzekomymi minusami, które to się z nią wiążą. Uprzedzają przed nierzetelnymi pośrednikami, którzy pod pozorem przyznawanych pożyczek przejmowali mieszkania ubogich ludzi.

Prawda zdaje się być jednak nieco bardziej kompleksowa niż w modelu ubodzy pożyczkobiorcy i źli pożyczkodawcy. W każdej sferze życia mamy do czynienia z patologiami a co za tym idzie nie powinno się oceniać w sposób ogólny określonego zjawiska. Normalna pożyczka pod zastaw mieszkania jest w całości pewna pod warunkiem, że każda z umawiających się stron wie pieczołowicie na co się decyduje.
przejdź do strony
Pożyczki pod zastaw mieszkań są oferowane przez podmioty prywatne (zwyczajne kredyty hipoteczne w ich przeciwieństwie są (oferowane przez banki). Umowa pożyczki opiera się na regule swobody podpisywania umów przez równorzędne strony, która to zasada zawiera się polskim KC. Strony umawiają się, że 1-a ze stron udziela pożyczki w konkretnej wartości a druga strona obiecuje ją zwrócić w ustalonym okresie, wraz z dodatkowymi odsetkami i kosztami.

Z racji tego, że osobisty inwestor nie dzierży uprawnień banku (np. nie ma możliwości weryfikować osoby w Biurze Informacji Kredytowej). Zabezpiecza się zatem poprzez dokonanie adnotacji w KW nieruchomości. Pożyczka pod zastaw nieruchomości to względnie prosta konstrukcja od strony prawnej.