Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako łatwy sposób na wyjście z zadłużenia


Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie oryginalną ofertą na polskim rynku propozycji kredytowych. Jednak w swej konstrukcji przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe przydzielane przez zwyczajne banki. Przychodzi jednak wskazać na szereg istotnych rozbieżności.

Główna z nich to podmiot, który to jest w stanie użyczyć sumy wnioskowanej pożyczki. Gdy przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już inwestor prywatny. Przeważnie jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w handlu nieruchomości.
Internet pozyczki prywatne
Sprawdzanie zdolności kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna rozbieżność pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Bankowe instytucje finansowe próbując utrzymać wydolną politykę kredytową są zobowiązane do badania i weryfikacji osób, jakie to są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, chociażby statystyczne przesłanki aby domniemywać, że kredyt będzie spłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości opiera się na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie posiada bowiem możliwości przetestowania ewentualnej osoby zainteresowanej uzyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do głównego sprzętu jakim dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłaty pożyczki