Kredyt bez bik to idealne rozwiązanie dla każdej zadłużonej osoby


Każda jednostka, która to chociażby raz w całym swym życiu miała styczność z bankami z pewnością słyszała określenie BIK. Dla poniektórych jest to czarna księga dłużników w której przenigdy nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo mówiący skrót zaczerpnięty z nomenklatury kretytowej, który przeciętnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim paragrafie postaramy się naszym czytelnikom objaśnić te fundamentalne określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została zapoczątkowana poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak aby polityka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której dostęp posiadają tylko i wyłącznie banki. Trafiają do niej wiadomości o tym, że ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, spłacamy lub też nie spłacamy konkretnego zobowiązania jak również znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które to zyskujemy za określone czynności.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość uzyskać bez weryfikacji informacji zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Takową usługą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które to nie radzą sobie ze spłatą swoich zadłużeń i dość często posiadają widoczne opóźnienia. Trzeba tutaj oznajmić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane poprzez podmioty pozabankowe.
zobacz to zobacz teraz