Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, jaka choć raz w całym swym życiu miała zetknięcie z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla sporej liczby kredytobiorców jest to czarna księga dłużników w której w życiu nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót wzięty z nomenklatury kretytowej, który to zwyczajnemu użytkownikowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu określenie kredyt bez bik. wyjaśnienie

W zwięzłym paragrafie postaramy się naszym użytkownikom wyłuszczyć te główne pojęcia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to jest organizacja, która została stworzona przez Związek Banków Polskich na początku lat 90-tych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki aby polityka kredytowa była prowadzona na właściwych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr informacji do której dostęp mogą mieć tylko i wyłącznie banki. Trafią do niej adnotacje o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy określonego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli stopień punktów, które dostajemy za określone działania.

Kredyt bez bik jak bez problemu możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość pozyskać bez oceny informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze spłatą swoich zobowiązań i bardzo często posiadają znaczne opóźnienia. Należy tutaj powiedzieć, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są udzielane poprzez podmioty pozabankowe.
Pożyczka na oświadczenie jest dostępna również bez BIK