Kredyt bez bik jest dostępny w ciągu 15minut


Każda jednostka, jaka chociażby raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której w żadnym wypadku nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to mało mówiący skrót wzięty z nomenklatury bankowej, który zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym bardziej termin kredyt bez bik.

W zwięzłym artykule postaramy się naszym użytkownikom wytłumaczyć te naczelne terminy. BIK to Biuro Informacji Kredytowej czyli instytucja, która to została powołana do życia poprzez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, w krótkim czasieo po naszej transformacji ekonomiczno-ustrojowej. Był to zrozumiały krok jaki poczyniły banki tak aby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych regułach. BIK jest to wewnętrzna baza danych do której to dostęp mają tylko banki. Wchodzą do niej adnotacje o tym, iż ubiegamy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy konkretnego kredytu jak też znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to odbieramy za ustalone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki mamy możliwość pozyskać bez weryfikacji danych zawartych w Biurze Informacji Kredytowej. Tego rodzaju ofertą są zainteresowane przede wszystkim osoby, które nie radzą sobie ze zwrotem swoich zadłużeń i bardzo często posiadają zauważalne opóźnienia. Wypada tutaj stwierdzić, że tego typu kredyty choć od strony prawnej powinny się określać pożyczkami są przydzielane poprzez podmioty pozabankowe.