Pożyczka pod zastaw nieruchomości jako prosty sposób na wyjście z długów

porada
Pożyczki pod zastaw nieruchomości są względnie oryginalną propozycją na naszym rynku ofert kredytowych. Jednakże w swej budowie przypomina już świetnie nam znane kredyty bankowe przydzielane przez typowe banki. Wypada jednakże wskazać na nieco fundamentalnych rozbieżności.

Pierwsza z nich to podmiot, jaki to jest w stanie udzielić sumy wnioskowanej pożyczki. W przypadku gdy przy typowym kredycie bankowym tym podmiotem jest bank to jeśli rozmawiamy o pożyczkach pod zastaw nieruchomości to jest to już podmiot prywatny. Z reguły jest to osoba fizyczna która prowadzi działalność gospodarczą w zakresie przyznawania pożyczek lub pośredniczenia w zbywaniu nieruchomości.
http://wallinside.com/post-45681-poyczki-bez-zawiadcze-nie-badamy-dochodu-nie-wymagamy-porczycieli.html
Sprawdzanie historii kredytowej potencjalnego pożyczkobiorcy to następna różnica pomiędzy pożyczką pod zastaw nieruchomości a kredytem hipotecznym pod zastaw działki budowlanej. Banki pragnąc utrzymać zdrową politykę kredytową są zobowiązane do analizowania i sprawdzenia osób, które są zainteresowane kredytem. Dzięki temu mogą mieć, przynajmniej statystyczne przesłanki aby domniemywać, że dług będzie spłacany w sposób właściwy.

Pożyczka pod zastaw nieruchomości działa na nieznacznie odmiennych zasadach. Pożyczkodawca nie ma bowiem szansy weryfikacji potencjalnej jednostki która jest zainteresowana pozyskaniem pożyczki. Nie ma dostępu do Biura Informacji Kredytowej czyli do fundamentalnego narzędzia jakim dysponują banki. Z związku z tym niezbędne jest stosowanie solidnych zabezpieczeń spłaty pożyczki