Wszystko O Pozycjonowaniu Stron Internetowych W Google

Pozycjonowanie stron to ogół działań, które mają na celu poprawienie pozycji danej witryny internetowej w wynikach wyszukiwania konkretnej frazy. W sumie nie wiem dokładnie kiedy to się stało, ale już wyszukiwarka ONET zakończyła definitywnie swoją działalność czym już pisałem wcześniej w poście Koniec wyszukiwarki ONET To znaczy, że zadając już zapytanie na stronach portalu w okienku wyszukiwarki, jesteśmy przekierowywani na subdomenę , która swoją drogą wygląda jak podręcznikowy przykład MFA (Made For AdSense) z dodatkowymi OnetBoksami a także w zależności od zapytania z ofertami książek, płyt i innych przedmiotów - oczywiście do nabycia w internetowym sklepie - Pasażu Onet.

This entry was posted on 30 Maj 2009 at 23:35 and is filed under pozycjonowanie with tags pozycjonowanie stron internetowych , pozycjonowanie www You can follow any responses to this entry through the RSS 2.0 feed.

Mi osobiście szkoda miejsca na dobrych witrynach, pod ten rodzaj reklam, choć przyznam, że konkurencja dla AdSense na naszym rynku jest potrzebna, gdyż wszyscy zauważają znaczne spadki zarobków, i to nie z powodu niskiego kursu dolara, czym może napisze następnym razem.

Uplasowanie strony na wysokich miejscach w wynikach wyszukiwania polega niejako na zdobywaniu zaufania wyszukiwarki, stałym i ciągłym promowaniu strony, dbaniu zamieszczone teksty, odpowiednim reagowaniu na działania konkurencji i zmianę algorytmów wyszukiwarki, itd.

Badając dane dotyczącej jednej z ważnych fraz, uzyskałem dane, że zapytań w miesiącu czerwcu było 14.800, lecz dane ze statystyk Google Analitics mówią, że wejść na tą frazę w tym miesiącu było raptem 301 - co i tak jest wysokim wynikiem.

Po wpisaniu w okno zapytań Google jednego z powszechnie uznawanych za obraźliwe słowa - strona www prezydenta RP pojawiała się jako jedna z pierwszych. Udziały rynku optymalizacji dla wyszukiwarek internetowych są różne w zależności od rynku i także jego konkurencyjności.

Początkowe miesiące pracy w branży SEO powinny być bowiem praktyczną nauką samego rynku i poznawania jego specyfiki; to zaś oznacza wykonywanie większości działań - preclowania, katalogowania, tworzenia stron zapleczowych i uzupełniania ich tekstami - w sposób ręczny, bez pomocy drogich i zaawansowanych narzędzi zewnętrznych.

Na rynku polskim najwyższym udziałem może się szczycić wyszukiwarka Google, która zajęła już ponad 80% rynku, stąd też ta właśnie wyszukiwarka jest głównie brana pod uwagę przy działaniach mających na celu podniesienia pozycji strony w wyszukiwarkach na pewne wybrane frazy, oczywiście najlepiej byłoby aby na każdą frazę strona była wysoko w wynikach wyszukiwania, ale nie jest to proste.pozycjonowanie stron seo