Kazur

Pozycjonowanie to długotrwały proces, który owocuje podwyższeniem rankingu strony internetowej w wynikach wyszukiwania, co z kolei przekłada się na wielokrotne zwiększenie liczby odwiedzin (a więc i potencjalnych klientów) witryny. Popularne stały się ostatnimi czasy kopie sklepów internetowych będące częścią programu partnerskiego ESC Partners ( ). W kilka minut pozycjoner może uruchomić kopie takich sklepów, jak , czy W tej dziedzinie internetowego biznesu cały czas pojawiają się nowe możliwości, a podstawowe skrypty są na ogół publicznie dostępne.

Czasami uważa się, że umieszczanie obok siebie linków do stron klientów lub własnych wartościowych witryn i np. serwisów propagujących treści dla dorosłych jest tego rodzaju złym sąsiedztwem, mogącym negatywnie wpłynąć na pozycjonowane strony. pozycjonowanie stron seo

Każdy początkujący pozyjoner wie, że dodając odnośniki prowadzące do pozycjonowanej strony do setek katalogów i farm linków, można bardzo szybko znaleźć się w czołówce wyników największych wyszukiwarek (głównie Google, dla którego odnośniki są podstawowym kryterium wartości strony).

Linki do takiego artykułu powinny znaleźć się na stronach z drugiego poziomu zaplecza i, co bardzo ważne, powinny mieć taki sam anchor text (treść odnośnika), jak odnośnik w artykule, aby zwiększyć jego moc.

Doświadczeni pozycjonerzy mozolnie konstruują całe systemy, które uwzględniają zastosowanie stron tematycznych, blogów, serwisów społecznościowych oraz wzmocnienie całości przez systemy wymiany linków i zakup artykułów sponsorowanych.

Google wykorzystuje zaawansowane algorytmy dopasowywania dokumentów do zapytania użytkownika - nie tylko zlicza ilość wystąpień wyszukiwanych słów i fraz kluczowych, ale również analizuje wszelkie aspekty zawartości strony (ewentualnie stron wskazujących na daną stronę).

Mimo iż nowoczesne wyszukiwarki (Google) nie zwracają już zbyt dużej uwagi na te Tagi proponowałbym jednak „pobawić się” z nimi, gdyż są także inne wyszukiwarki, które biorą jeszcze te czynniki pod uwagę!